pojenie kur

Jak wygląda montaż systemów pojenia dla drobiu?

Automatyczne poidła dla drobiu są świetnym rozwiązaniem dla hodowców, niezależnie od wielkości fermy. Ich zamontowanie pozwala znacznie skrócić czas pracy przy ptakach, usprawniając pracę hodowców i zapewniając zwierzętom stały dostęp do czystej, świeżej wody pitnej. Jako że nawodnienie stanowi bardzo ważny aspekt, wpływający na kondycję drobiu, zamontowanie automatycznego systemu pojenia może poprawić wyniki produkcji.

Jak zbudowane są systemy do pojenia drobiu?

Nowoczesne systemy pojenia dla drobiu charakteryzują się nowoczesnością, bezawaryjnością, wydajnością i praktycznie całkowitą bezobsługowością. System może różnić się w zależności od gatunku hodowanego drobiu, jednak zazwyczaj opiera się on na tym samym sposobie działania. Ten rodzaj wyposażenia ferm drobiarskich musi być podłączony do wody. Do tego celu wykorzystywane są specjalne moduły. Stanowią one główny dopływ wody, do którego podłączany jest dozownik leków i witamin.

Każdy system do pojenia drobiu wyposażony jest w system filtracji, dzięki czemu drobne zanieczyszczenia nie zatykają poidełek, a  zwierzęta mogą swobodnie korzystać z dostępu do wody. Nie mniej ważny jest regulator ciśnienia, dzięki któremu poidła mogą prawidłowo pracować, a ciśnienie w sieci jest na odpowiednim poziomie. Wśród elementów wyposażenia wyróżnić można również odpowietrzniki zapobiegające zacinaniu się smoczków wkręconych w rurę PCV. Poniżej nich umieszczane są miseczki, dzięki czemu ściółka nie zamaka.

W jaki sposób montuje się systemy do pojenia drobiu?

Tego rodzaju usprawnienia na fermie powinny być wykonywane pod okiem profesjonalnych firm zajmujących się produkcją systemów automatyzujących pracę na fermie. Decydując się na skorzystanie z ich usług, można zamówić gotowy system do pojenia drobiu. Do klienta dociera on w kompletnych, najczęściej 3 – metrowych odcinkach, które na miejscu są ze sobą łączone za pomocą gumowych muf. Dzięki takiemu rozwiązaniu poidła można dowolnie rozbudowywać bez konieczności skomplikowanych prac i modernizacji. Każda z linii pojenia wyposażona jest w system podwieszania z windą. Za pomocą nylonowych linek połączonych z linkami metalowymi linie są powieszane na odpowiedniej wysokości. Następnie linia podłączana jest do sieci wodociągowej.

Więcej aktualności