dojrzałe indyki

Karmidło do odchowu indyka vs. tuczu indyka. Porównanie

W hodowlach ptaków konieczne jest zastosowanie różnych akcesoriów, które pozwalają na zapewnienie zwierzętom odpowiednich warunków życia. Mowa tu m.in. o specjalnych karmidłach. Ich typ musi zostać jednak właściwie dopasowany do gatunku drobiu. Czym różnią się karmidła do odchowu i tuczu indyka? Na jaki model najlepiej się zdecydować w swojej hodowli?

automatyczne naczynia do karmienia drobiu

Jak podnieść efektywność transportu paszy?

W dużych hodowlach zwierząt konieczne jest zastosowanie skomplikowanych systemów, które pozwalają na usprawnienie dostarczania pożywienia poszczególnym osobnikom. W takich miejscach najczęściej pojawiają się automatyczne instalacje dozujące pasze. Jak poprawić efektywność transportu pożywienia w dużych hodowlach? Co sprawdzi się najlepiej w takich miejscach?

silosy paszowe

Zalety silosów Chore Time

Pasza dla zwierząt wymaga przechowywania w odpowiednich warunkach. W większych gospodarstwach oraz firmach zajmujących się produkcją żywności powszechnie stosuje się silosy. Obecnie na rynku znaleźć można m.in. konstrukcje Chore Time. Czym cechują się takie silosy i dlaczego warto na nie postawić? Poznaj najważniejsze zalety silosów Chore Time.

ferma drobiu

5 cech profesjonalnego karmidła dla brojlerów

Karmidła dla brojlerów pozwalają na dostarczenie ptakom odpowiedniej ilości pożywienia. Wpływają bezpośrednio na jakość rozwoju ptaków, a co za tym idzie – uzyskiwane mięso. Na rynku znaleźć można wiele modeli karmideł do hodowli brojlerów. Czym cechują się profesjonalne urządzenia tego typu? Jak wybrać odpowiedni model, który zapewni wysoką wydajność hodowli ptaków?

karmidło dla kurczaków

Z jakich materiałów powinny być wykonane karmidła dla brojlerów?

Karmidła dla brojlerów są jednymi z najważniejszych elementów wyposażenia hodowli ptaków. Takie akcesoria muszą być jednak odpowiednio wytrzymałe, by mogły bez zarzutów pełnić swoją funkcję przez długi czas. Na rynku znaleźć można karmidła stworzone z użyciem różnych materiałów. Jakich surowców najczęściej używa się do produkcji karmideł dla brojlerów?

karmidła na fermie drobiu

Czym może skutkować złe dawkowanie paszy?

Jakość paszy wpływa na zdrowie zwierząt hodowlanych – zarówno trzody, jak i bydła czy ptaków. Jednak oprócz składu pożywienia konieczne jest też zwrócenie uwagi na jego dawkowanie. Ważne, by nie podawać zwierzętom zbyt mało czy zbyt dużo jedzenia. Może to doprowadzić do poważnych konsekwencji. Czym skutkuje złe dawkowanie paszy i jak jemu zapobiegać?

kurczaki na farmie

Jak światło wpływa na nieśność kur?

Na nieśność kur wpływa wiele czynników. Mowa tu m.in. o warunkach panujących w hodowli, jak np. natężenie światła. Musi być ono odpowiednio dopasowane do potrzeb ptaków, by zapewnić wydajność produkcji ich prawidłowy rozwój. Dlaczego w hodowlach ptaków powszechnie stosuje się sztuczne oświetlenie. Jak dopasować właściwe lampy do danego budynku w gospodarstwie?

poidełko na farmie kurczaków

Jak dopasować poidło do rodzaju drobiu?

Poidła pozwalają na zapewnienie ptakom stałego dostępu do wody. W hodowlach takich zwierząt stosuje się zarówno stojące pojemniki wymagające regularnego uzupełniania, jak i automatyczne systemy kropelkowe. Wybór odpowiednich produktów powinien zależeć m.in. od wielkości stada, gatunków ptaków oraz ich wieku. Jak dopasować właściwe poidła do konkretnego rodzaju drobiu?

kurczak pijący wodę

Jak montowane są systemy pojenia?

W dużych hodowlach zwierząt konieczne jest zastosowanie zautomatyzowanych rozwiązań, które pozwalają na zachowanie zdrowia stada. Wśród nich można wyróżnić m.in. instalację odpowiedzialną za dozowanie wody. Jak montuje się taki system w profesjonalnych hodowlach ptaków? Co wchodzi w jego skład i jak dopasować odpowiedni typ instalacji do danego budynku?

karmidła dla drobiu

Korzyści wynikające ze stosowania systemów karmidłowych u stad rodzicielskich

Efektywny chów stad rodzicielskich w dużej mierze zależy od prawidłowego systemu żywienia i pojenia zwierząt. Poprzez dobór odpowiedniego wyposażenia hodowli można zapewnić zwierzętom nie tylko optymalne warunki do utrzymania zdrowia, ale i wysoki stopień zapłodnienia i stabilność nieśność. Prawidłowe żywienie ma kluczowy wpływ na równomierny rozwój płciowy i fizyczny oraz wysoką zdolność reprodukcyjną.

Avena Tadeusz Awiżeń
Klewki 13A, 10-687 Olsztyn, Gmina Purda NIP: 739-100-53-46
Kontakt biuro

Copyright @ 2022 Avena. Wszystkie prawa zastrzeżone.​ Projekt i realizacja: artneo.pl