Poidła dla drobiu

Woda jest podstawowym surowcem, jaki należy zapewnić ptakom w hodowlach. Zwierzęta powinny mieć do niej stały dostęp. Najlepszym rozwiązaniem jest zamontowanie w kurnikach specjalnych poidełek. Pozwalają one na dozowanie odpowiednich ilości wody, jednocześnie dbając o jej higienę. Do cieczy umieszczonej w pojemnikach nie dostają się zanieczyszczenia. Eliminuje to ryzyko wystąpienia infekcji i innych problemów, które wpływają bezpośrednio na zdrowie ptaków.

Poidełka dla kurczaków są wykonywane z materiałów odpornych na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych. Tworzy się je zwykle z tworzyw sztucznych. Są one wytrzymałe m.in. na uszkodzenia mechaniczne, powodowane dziobaniem. Mogą być umieszczone na wybiegach na świeżym powietrzu, gdzie działa na nie promieniowanie słoneczne.

Różne rodzaje poideł dla drobiu

Nasza oferta obejmuje poidła stworzone z myślą o różnych gatunkach ptaków. Pomagamy dopasować odpowiedni wariant do typu hodowli. W skład naszego asortymentu wchodzą:

  • poidła dla gęsi,
  • poidła dla brojlerów,
  • poidła dla kur,
  • poidła dla indyków.

Poszczególne modele różnią się od siebie m.in. wielkością. Większość z nich pozwala na uzupełnienie kilkunastoma litrami wody. Umożliwia to zapewnienie dostępu do cieczy przez cały dzień wielu ptakom jednocześnie. Nasze poidła zostały umieszczone na specjalnych tackach z przegrodami, co pozwala na korzystanie z produktów przez kilka osobników w tym samym momencie.

Oferujemy automatyczne poidła dla kur. Te ostatnie sprawdzą się najlepiej w większych hodowlach. Pozwalają one bowiem na ograniczenie pracy ludzkiej, wpływając na wydajność i ekonomiczność produkcji.

Niektóre poidełka dla drobiu to modele bardzo kompaktowe, które pozwalają na łatwe przenoszenie w zależności od zmieniających się potrzeb użytkownika. Takie produkty sprawdzają się przede wszystkim w mniejszych hodowlach, zwłaszcza w chowie ściółkowym. Są alternatywą dla linii dostarczających wodę. Na jednym wybiegu można zastosować nawet kilka poideł dla drobiu, co pozwala na zapewnienie wygody korzystania z takich elementów przez ptaki.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących naszej oferty zapraszamy do kontaktu. Pomożemy dobrać odpowiednie rozwiązanie do potrzeb danego klienta.

Avena Tadeusz Awiżeń
Klewki 13A, 10-687 Olsztyn, Gmina Purda NIP: 739-100-53-46
Kontakt biuro

Copyright @ 2022 Avena. Wszystkie prawa zastrzeżone.​ Projekt i realizacja: artneo.pl