Poidła dla drobiu

Woda jest podstawowym surowcem, jaki należy zapewnić ptakom w hodowlach. Zwierzęta powinny mieć do niej stały dostęp. Najlepszym rozwiązaniem jest zamontowanie w kurnikach specjalnych poidełek. Pozwalają one na dozowanie odpowiednich ilości wody, jednocześnie dbając o jej higienę. Do cieczy umieszczonej w pojemnikach nie dostają się zanieczyszczenia. Eliminuje to ryzyko wystąpienia infekcji i innych problemów, które wpływają bezpośrednio na zdrowie ptaków.

Poidełka dla kurczaków są wykonywane z materiałów odpornych na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych. Tworzy się je zwykle z tworzyw sztucznych. Są one wytrzymałe m.in. na uszkodzenia mechaniczne, powodowane dziobaniem. Mogą być umieszczone na wybiegach na świeżym powietrzu, gdzie działa na nie promieniowanie słoneczne.

Poidła dla kurczaków można wyposażyć w większe lub mniejsze miseczki okapowe przeznaczone dla piskląt i dorosłych już ptaków. Systemy można wyposażyć m.in. w poidła smoczkowe, które są odpowiednie dla każdego rodzaju drobiu oraz piskląt. Poidła smoczkowe dla kurczaków wyróżniają się dużą wydajnością, wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia. Dzięki nim proces pojenia drobiu jest efektywny.

Różne rodzaje poideł dla drobiu

Nasza oferta obejmuje poidła stworzone z myślą o różnych gatunkach ptaków. Pomagamy dopasować odpowiedni wariant do typu hodowli. W skład naszego asortymentu wchodzą:

  • poidła dla gęsi,
  • poidła dla brojlerów,
  • poidła dla kur,
  • poidła dla indyków.

Poszczególne modele różnią się od siebie m.in. wielkością. Większość z nich pozwala na uzupełnienie kilkunastoma litrami wody. Umożliwia to zapewnienie dostępu do cieczy przez cały dzień wielu ptakom jednocześnie. Nasze poidła zostały umieszczone na specjalnych tackach z przegrodami, co pozwala na korzystanie z produktów przez kilka osobników w tym samym momencie.

Oferujemy automatyczne poidła dla kur. Te ostatnie sprawdzą się najlepiej w większych hodowlach. Pozwalają one bowiem na ograniczenie pracy ludzkiej, wpływając na wydajność i ekonomiczność produkcji.

Niektóre poidełka dla drobiu to modele bardzo kompaktowe, które pozwalają na łatwe przenoszenie w zależności od zmieniających się potrzeb użytkownika. Takie produkty sprawdzają się przede wszystkim w mniejszych hodowlach, zwłaszcza w chowie ściółkowym. Są alternatywą dla linii dostarczających wodę. Na jednym wybiegu można zastosować nawet kilka poideł dla drobiu, co pozwala na zapewnienie wygody korzystania z takich elementów przez ptaki.

Jak wybrać odpowiedni pojnik dla kur?

Swobodny dostęp do świeżej wody to kluczowy aspekt prawidłowego i zdrowego rozwój. Wielu hodowców zastanawia się, w jaki sposób wybrać odpowiednie pojniki dla kur w swoim gospodarstwie. Warto wiedzieć, że rodzaj poidła ma wpływ na ilość pobieranej wody oraz jej czystość. Pojniki muszą zapewnić kurom nieograniczony i swobodny dostęp do czystej wody.

Na rynku dostępne są różne rodzaje poideł dla drobiu. Podczas wyboru należy wziąć pod uwagę wielkość i specyfikę prowadzonej hodowli. Ważne są również indywidualne potrzeby zwierząt. Pojniki można wyposażyć w miseczki i smoczki specjalnie dopasowane do wieku i gatunku drobiu. Systemy mogą być również wyposażone w dodatkowe funkcje takie jak cyrkulacja wody, czy windy do podciągania linii pojenia.

Poidła dla indyków

System poideł dla indyków odróżnia się znacząco od pozostałych, przede wszystkim wydajniejszymi smoczkami, większą rurą i miskami o innym kształcie. Indyki w początkowym okresie korzystają ze specjalnych miseczek do odchowu z kulką o średnicy 30 mm. Następnie zaleca się zmianę miseczek na bardziej stabilne. Proponowane przez nad poidła dla indyków są:

  • trwałe i odporne na uszkodzenia,
  • bezpieczne,
  • proste w montażu,
  • proste w konserwacji,
  • łatwe w utrzymaniu czystości.

 

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących naszej oferty zapraszamy do kontaktu. Pomożemy dobrać odpowiednie rozwiązanie do potrzeb danego klienta. Jesteśmy do Państwa dyspozycji!

Avena Tadeusz Awiżeń
Klewki 13A, 10-687 Olsztyn, Gmina Purda NIP: 739-100-53-46
Kontakt biuro

Copyright @ 2022 Avena. Wszystkie prawa zastrzeżone.​ Projekt i realizacja: artneo.pl