Paszociągi dla drobiu

Paszociągi dla drobiu to jedne z popularniejszych metod zadawania paszy ptactwu. Najczęściej w hodowlach tego typu zwierząt montuje się systemy spiralne. Opierają się one na prostych układach, np. w kształcie prostokąta. Oferujemy wszystkie niezbędne elementy, które pozwalają stworzyć kompletny paszociąg spiralny dla drobiu. Wśród nich można wyróżnić m.in. podwieszenie, przenośnik oraz napęd odpowiedzialny za transportowanie pożywienia z silosu. Oprócz tego w skład paszociągów wchodzą także takie elementy, jak rury paszowe ze spiralami, rury spustowe, szafki sterujące i jednostki kontrolne.

W miejscach, w których budynek jest nieco bardziej skomplikowany, a system musi obejmować liczne zakręty, konieczne jest zastosowanie paszociągów łańcuchowych.

Jak działają paszociągi dla drobiu?

Paszociąg dla drobiu pozwala na przenoszenie pożywienia z silosu do stanowisk, w których znajdują się ptaki. Modele spiralne obejmują specjalne rury ze spiralami, pozwalające na obracanie się systemu. Taka budowa zapobiega rozdrabnianiu i rozwarstwianiu się paszy. Zastosowanie technologii tego typu sprawia, że wydajność produkcji jest znacznie lepsza. Przekłada się to także bezpośrednio na wygodę pielęgnacji ptaków.

Paszociągi spiralne zapewniają higienę, a także oszczędność czasu i pieniędzy. Są łatwe w montażu i obsłudze. Pozwalają na dodawanie kolejnych elementów systemu wraz ze zmieniającymi się potrzebami użytkownika. Prosta budowa sprawia, że paszociągi zwykle są bezawaryjne i wytrzymałe na działanie różnych czynników. Stanową świetny asortyment dla karmideł dla drobiu, zwłaszcza w przypadku większych hodowli, w których żyją setki czy nawet tysiące ptaków.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem. W razie jakichkolwiek wątpliwości z chęcią pomożemy w doborze odpowiedniego paszociągu, a także pojedynczych elementów całego systemu.

Avena Tadeusz Awiżeń
Klewki 13A, 10-687 Olsztyn, Gmina Purda NIP: 739-100-53-46
Kontakt biuro

Copyright @ 2022 Avena. Wszystkie prawa zastrzeżone.​ Projekt i realizacja: artneo.pl