Karmidła dla drobiu

Karmidła dla drobiu pozwalają na zapewnienie stałego dostępu do jedzenia, co wpływa bezpośrednio na zdrowie i tempo wzrostu ptaków. W naszym asortymencie znajdą Państwo produkty tego typu w wielu odsłonach. Jeden egzemplarz pozwala na zastosowanie w hodowlach, w których żyje wiele ptaków. To produkty niezwykle łatwe w obsłudze – wystarczy je tylko uzupełniać co kilka dni. W ten sposób ptaki mogą mieć dostęp do świeżego pożywienia i jeść je wtedy, gdy mają na to ochotę.

Na rynku znaleźć można karmidło dla kur w formie tacki, korytka czy modelu zsypowego. Mają one zwykle niską krawędź korytka, dzięki czemu kury mogą bez problemu dostać się do pożywienia. Nieco inne karmidła stosuje się w przypadku piskląt. Muszą być one jeszcze mniejsze, aby zapewnić komfort korzystania z akcesorium przez zwierzęta. W naszej ofercie znajdą Państwo produkty tego typu w wielu odsłonach, co pozwoli na idealne dopasowanie odpowiedniego modelu do wieku i gatunku hodowanych ptaków. Oferujemy też automatyczne karmidła dla kur, które pozwalają na jeszcze rzadsze uzupełnianie paszy, wpływając na wydajność całej produkcji.

Nasze karmidła dla kur niosek zostały wykonane w taki sposób, by możliwe było korzystanie z nich przez co najmniej kilka lat. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu nie ulegają zniszczeniu pod wpływem dziobania. Co więcej, z takich produktów często korzysta się na świeżym powietrzu. Muszą być więc wytrzymałe także na działanie warunków atmosferycznych.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem. Z chęcią pomożemy w doborze odpowiedniego modelu do charakterystyki danej hodowli.

Rodzaje karmideł dla drobiu

Z naszej oferty korzystają zarówno doświadczeni, jak i początkujący hodowcy, poszukujący sprawdzonych i funkcjonalnych rozwiązań. Na rynku dostępne są różne rodzaje karmideł dla drobiu, które można dostosować do potrzeb i rodzaju prowadzonej hodowli. Wyróżniamy m.in.:

  • karmidła automatyczne – urządzenia, które automatycznie, w sposób nieograniczony udostępniają paszę;
  • karmidła wolnostojące – uniwersalne karmidła dla kur, które umożliwiają ręczne rozsypywanie paszy, zazwyczaj zbudowane z talerza wysypowego i pojemnika;
  • karmidła zasypowe – przeznaczone dla różnego gatunku drobiu, m.in. dla kur, kaczek, gęsi, indyków, zbudowane z górnej pokrywy, zasobnika oraz dolnej misy z przedziałką.

To, na jakie karmidło się Państwo zdecydują, zależeć powinno od wielkości i ilości ptaków, a także powinien być odpowiednio dobrany do ilości spożywanego przez nie pokarmu.

Karmidła dla kur i kurcząt

W naszej ofercie dostępne są karmidła dla kur oraz kurcząt. Pisklęta powinny mieć dostęp do karmideł startowych, czyli korytek o niskiej krawędzi, które umożliwią im komfortowe pobieranie pokarmu już od pierwszych dni. Wraz ze wzrostem ptactwa należy zadbać o odpowiedni dobór karmidła. Popularnym rozwiązaniem są karmidła podwieszane, chroniące paszę przed zabrudzeniem, a jednoczenie będą łatwym karmnikiem dla drobiu.

Jeśli poszukują Państwo funkcjonalnych karmideł dla kur niosek, kurcząt i innego ptactwa, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. W przypadku pytań zachęcamy do telefonicznego lub e-mailowego kontaktu. Chętnie udzielimy dodatkowych informacji oraz profesjonalnie doradzimy.

Avena Tadeusz Awiżeń
Klewki 13A, 10-687 Olsztyn, Gmina Purda NIP: 739-100-53-46
Kontakt biuro

Copyright @ 2022 Avena. Wszystkie prawa zastrzeżone.​ Projekt i realizacja: artneo.pl