System pojenia drobiu

Automatyczne poidła są dużym ułatwieniem w wypełnianiu obowiązków na fermie. Oszczędzają czas hodowcy oraz pozytywnie wpływają na komfort jego pracy. Z kolei zwierzęta mają zapewniony stały i swobodny dostęp do świeżej wody pitnej. Regularne nawadnianie ptaków zapewnia utrzymanie ich w dobrej kondycji, dlatego systemy pojenia dla drobiu marki LUBING w prosty i praktyczny sposób pomagają osiągnąć wysokie wyniki produkcji.

Systemy pojenia drobiu różnią się w zależności od wielkości hodowli oraz liczby i gatunku ptaków. Pomagamy dopasować odpowiednie rozwiązanie do potrzeb danego gospodarstwa. Korzystamy z wyrobów producentów poideł dla drobiu z najwyższej półki. Montujemy je na halach naszych klientów, z zachowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa.

Proponowane przez nas systemy pojenia drobiu to przede wszystkim możliwość odpowiedniego rozprowadzania wody, co wiąże się ze suchą ściółką i prawidłowymi warunkami higienicznymi. Kropelkowe poidła nadają się do pojenia zarówno kurcząt, jak i starszych zwierząt.

Cechy profesjonalnych systemów pojenia drobiu

Nowoczesne poidła dla drobiu charakteryzują się lekką i stabilną konstrukcją. Są pozbawione ostrych krawędzi, aby nie zagrażać bezpieczeństwu ptaków. Wykonanie z solidnego tworzywa sztucznego zapewnia trwałość, odporność na środki chemiczne oraz łatwość czyszczenia. Poidła mają odpowiednio dobrane do potrzeb zwierząt smoczki, rurki lub miski. W zależności od modelu i producenta:

  • mogą zapewniać cyrkulację wody;
  • mają wzmocnione uszczelnienie;
  • współpracują z windami do łatwego podciągania linii pojenia.

Większość z nich została wykonana przy zastosowaniu specjalnych mechanizmów zapobiegających osadzaniu się nadmiernej ilości brudu lub rozpryskiwaniu wody. Profesjonalne systemy pojenia wyprodukowane zostały z myślą o wszystkich gatunkach drobiu – są dostosowane do kur, kaczek, gęsi, indyków, a także bażantów. Sprawdzają się zarówno w hodowli ściółkowej, jak i klatkowej.

Producent poideł dla drobiu

Wyposażając budynki inwentarskie dla drobiu w system pojenia, wykorzystujemy produkty lidera w tej branży – niemieckiego producenta poideł dla drobiu LUBING. Oferowany asortyment jest niezawodny i wydajny, a do tego w pełni zautomatyzowany. Hodowcy, którzy w swoich gospodarstwach zastosowali już poidła dla drobiu marki LUBING cenią sobie wygodę oraz oszczędność czasu. Wśród zalet tego systemu można wymienić m.in.:

  • wysoką jakość wszystkich komponentów;
  • łatwe czyszczenie bez konieczności demontażu całego poidła;
  • oszczędność przestrzeni;
  • nierdzewność smoczków, co zabezpiecza je przed osadzaniem się kamienia;
  • odpowiednie warunki higieniczne i stały dostęp do czystej wody;
  • łatwość pojenia kur.

Innowacyjność oraz uniwersalność produktów firmy LUBING sprawia, że są one doceniane przez producentów drobiu na całym świecie.

Linie pojenia LUBING mogą być wykorzystywane w systemach pojenia brojlerów, niosek czy indyków, przy czym w przypadku tych ostatnich jest on bardziej wydajny dzięki wykorzystaniu specjalnych smoczków, rur czy misek o innym kształcie.

Do montażu systemu pojenia wykorzystujemy między innymi następujące elementy:

Wyposażając budynki inwentarskie dla drobiu w system pojenia wykorzystujemy produkty lidera w tej branży – niemieckiego producenta LUBING. Oferowany asortyment jest niezawodny i wydajny, a do tego w pełni zautomatyzowany.

Innowacyjność oraz uniwersalność produktów firmy LUBING sprawia, że są one doceniane przez producentów drobiu na całym świecie.

Linie pojenia LUBING mogą być wykorzystywane zarówno w systemach pojenia brojlerów, niosek czy indyków, przy czym w przypadku tych ostatnich jest on bardziej wydajny dzięki wykorzystaniu specjalnych smoczków, rur czy misek o innym kształcie.

Do montażu systemu pojenia wykorzystujemy między innymi następujące elementy:

1. Gałązkę wodną wraz z reduktorem ciśnienia LUBING

przylacze_wody_typ_4260_lubing

2. Linię pojenia LUBING:

legetiere
lubing_system_pojenia_l
Avena Tadeusz Awiżeń
Klewki 13A, 10-687 Olsztyn, Gmina Purda NIP: 739-100-53-46
Kontakt biuro

Copyright @ 2022 Avena. Wszystkie prawa zastrzeżone.​ Projekt i realizacja: artneo.pl