Automatyczne poidła dla kur

W nowoczesnych hodowlach ptaków stawia się na rozwiązania, które poprawiają ekonomiczność produkcji i pozwalają na zadbanie o zdrowie zwierząt. W takich miejscach coraz częściej pojawiają się automatyczne poidła dla kur. Mają one dużą pojemność, dlatego nie wymagają częstego uzupełniania. Stanowią doskonałą alternatywę dla odkrytych pojemników na wodę. Dzięki nim napój jest zabezpieczony przed zabrudzeniem i wpadaniem owadów. Ptaki samodzielnie decydują, kiedy skorzystają z poidła. Urządzenie tego typu nie zajmuje zbyt wiele miejsca, dlatego pozwala na umieszczenie nawet na małych wybiegach.

Automatyczne poidła to ciekawe rozwiązanie dla firm, które chcą ograniczyć zasoby ludzkie w trakcie hodowli. Nie jest konieczne bowiem uzupełnianie wody kilka razy dziennie. Ciecz pozostaje również czysta, co wpływa bezpośrednio na zdrowie ptaków i wydajność produkcji. Automatyczne poidła przyjmują różne formy, dlatego tak ważne jest odpowiednie dopasowanie właściwego modelu do specyfiki danej hodowli i liczby ptaków. Jeden egzemplarz wystarczy bowiem dla wielu kur, kaczek, indyków czy innego ptactwa.

Poidła dla drobiu automatyczne są dostępne w naszej ofercie w wielu wariantach. Oferujemy też karmidła dla kur. Zaopatrujemy współczesne hodowle ptaków, by zwiększyć bezpieczeństwo, jakość gotowych produktów oraz wydajność całej produkcji. Pomagamy naszym klientom wybrać odpowiedni model do charakterystyki konkretnej hodowli. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu.

Dlaczego warto wybrać automatyczne poidła dla drobiu?

Istnieje kilka powodów, dla których warto zainwestować w nowoczesne, automatyczne poidła dla drobiu. Wśród korzyści można wymienić m.in.:

  • stały dostęp do wody – nieograniczony dostęp do świeżej wody jest ważny dla rozwoju i zdrowia kurczaków;
  • zdrowie i higieniczność – woda znajdująca się w poidłach jest czysta i zdrowa, co minimalizuje ryzyko rozprzestrzeniania się np. bakterii;
  • oszczędność czasu – automatyczne systemy usprawniają proces dostarczania wody, hodowca nie musi robić tego ręcznie;
  • redukcja straty wody – automatyczne urządzenia pozwalają zmniejszyć straty wody, co przekłada się również na oszczędność pieniędzy.

Aby móc cieszyć się ze wszystkich tych korzyści warto pamiętać o regularnej konserwacji urządzeń i utrzymaniu ich w odpowiednim stanie.

Avena Tadeusz Awiżeń
Klewki 13A, 10-687 Olsztyn, Gmina Purda NIP: 739-100-53-46
Kontakt biuro

Copyright @ 2022 Avena. Wszystkie prawa zastrzeżone.​ Projekt i realizacja: artneo.pl