Automatyczne karmidła dla drobiu

W dużych hodowlach zwierząt konieczne jest zainwestowanie w zautomatyzowane rozwiązania. Pozwalają one na ograniczenie niezbędnych zasobów ludzkich, a jednocześnie lepsze zadbanie o zdrowie ptaków. Wśród najczęściej wybieranych produktów ułatwiających hodowlę wyróżnia się automatyczne karmidła dla kur.

Automatyczne karmidła dla kur pozwalają na dozowanie jedzenia na bieżąco, w odpowiednich ilościach. Ptaki mogą jeść wtedy, gdy mają na to ochotę, co wpływa bezpośrednio na ich zdrowie. Pasza umieszczona w karmidle automatycznym dla drobiu jest także dobrze zabezpieczona przed szkodnikami. Pozwala to na wyeliminowanie problemu, jakim jest działanie szczurów, myszy czy owadów. Do ziarna można dostać się jedynie od góry, co pozwala na łatwe uzupełnianie zbiornika. Podobnie działają też automatyczne poidła dla kur, wykorzystywane w nowoczesnych hodowlach.

Karmidła automatyczne dla drobiu mogą mieścić w sobie nawet kilkanaście kilogramów paszy. Nie trzeba więc uzupełniać ich zbyt często. Pozwala to na uniknięcie sytuacji, w której konieczne byłoby podawanie żywności kilka razy dziennie. W tradycyjnych hodowlach nie powinno się bowiem przechowywać jej poza szczelnymi pojemnikami, ponieważ może to narazić ją na działanie szkodników. Automatyczne dozowanie sprawia, że pasza w dużych ilościach może znajdować się bezpośrednio w klatce, ale przez większość czasu jest osłonięta przed gryzoniami i owadami.

Avena Tadeusz Awiżeń
Klewki 13A, 10-687 Olsztyn, Gmina Purda NIP: 739-100-53-46
Kontakt biuro

Copyright @ 2022 Avena. Wszystkie prawa zastrzeżone.​ Projekt i realizacja: artneo.pl