Automatyczne karmidła dla drobiu

W dużych hodowlach zwierząt konieczne jest zainwestowanie w zautomatyzowane rozwiązania. Pozwalają one na ograniczenie niezbędnych zasobów ludzkich, a jednocześnie lepsze zadbanie o zdrowie ptaków. Wśród najczęściej wybieranych produktów ułatwiających hodowlę wyróżnia się automatyczne karmidła dla kur.

Automatyczne karmidła dla kur pozwalają na dozowanie jedzenia na bieżąco, w odpowiednich ilościach. Ptaki mogą jeść wtedy, gdy mają na to ochotę, co wpływa bezpośrednio na ich zdrowie. Pasza umieszczona w karmidle automatycznym dla drobiu jest także dobrze zabezpieczona przed szkodnikami. Pozwala to na wyeliminowanie problemu, jakim jest działanie szczurów, myszy czy owadów. Do ziarna można dostać się jedynie od góry, co pozwala na łatwe uzupełnianie zbiornika. Podobnie działają też automatyczne poidła dla kur, wykorzystywane w nowoczesnych hodowlach.

Karmidła automatyczne dla drobiu mogą mieścić w sobie nawet kilkanaście kilogramów paszy. Nie trzeba więc uzupełniać ich zbyt często. Pozwala to na uniknięcie sytuacji, w której konieczne byłoby podawanie żywności kilka razy dziennie. W tradycyjnych hodowlach nie powinno się bowiem przechowywać jej poza szczelnymi pojemnikami, ponieważ może to narazić ją na działanie szkodników. Automatyczne dozowanie sprawia, że pasza w dużych ilościach może znajdować się bezpośrednio w klatce, ale przez większość czasu jest osłonięta przed gryzoniami i owadami.

Automatyczne karmidła na kur

W naszej ofercie dostępne są automatyczne karmidła dla kur, które pozwalają na uzupełnienie paszy, która będzie odpowiednią ilością pożywienia nawet na kilka dni. Jedzenie w tym systemie jest dozowane na bieżące – ptactwo może korzystać z karmideł w dowolnej chwili. Każdy profesjonalny i dobry hodowca wie, że zwierzęta powinny mieć stały dostęp do wysokiej jakości pokarmu oraz do świeżej wody. Inwestycja w nowoczesne rozwiązania to gwarancja sukcesu całej hodowli.

Naszym celem jest dostarczanie trwałych rozwiązań. Proponowane automatyczne karmidła cechują się dużą wytrzymałością. Wybierając nasze systemy hodowcy zyskują pewność, że ich kury będą mogły korzystać z karmideł przez długi czas. Najważniejsze jest to, że wielokrotne dziobanie nie wpływa na zniszczenie elementów.

Powody, dla których warto stosować automatyczne karmidła dla drobiu

Nie da się ukryć, że automatyczne karmidła dla drobiu wpływają na ułatwienie i usprawnienie procesu karmienia w profesjonalnych hodowlach. Stosuje się je również ze względu na:

  • skuteczność – stały dostęp do pożywienia pomaga utrzymać zdrowie kur, co wpływa na produktywność hodowli;
  • oszczędność czasu – hodowcy dotychczasowy czas poświęcony na karmienie kur mogą poświęcić innym ważnym zadaniom;
  • precyzyjne dawkowanie paszy – automatyczne karmidła umożliwiają dostęp do takiej ilości pożywienia, jak jest właściwa i potrzebna dla rozwoju drobiu.

Automatyczne karmidła dla drobiu to doskonałe systemy, które pozwalają na unowocześnienie i usprawnienie hodowli. Jeśli więc zależy Państwu na sprawdzonych, ale i innowacyjnych urządzań w swoim gospodarstwie, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

Avena Tadeusz Awiżeń
Klewki 13A, 10-687 Olsztyn, Gmina Purda NIP: 739-100-53-46
Kontakt biuro

Copyright @ 2022 Avena. Wszystkie prawa zastrzeżone.​ Projekt i realizacja: artneo.pl