Chłodzenie

SYSTEM SCHŁADZANIA

System chłodzenia wysokociśnieniowego dla ferm drobiu wykorzystuje dysze, poprzez które do powietrza dodawane są cząstki wody w formie mgiełki. Cząstki wody odparowują w podgrzanym powietrzu jednocześnie schładzając je. Poprzez prawidłowe chłodzenie wysokociśnieniowe istnieje możliwość zmniejszenia temperatury na fermie o 2-10ºC. Takie obniżenie temperatury można przeprowadzić unikając negatywnych konsekwencji zwiększenia wilgotności powietrza dla zwierząt i ściółki.
 
Przy tworzeniu chłodzenia wysokociśnieniowego SKOV dużą wagę położono na jakość i elastyczność. Jakość zapewniona jest przez wykorzystanie komponentów o wysokiej niezawodności i długim okresie użytkowania.
 
System jest bardzo elastyczny, ponieważ zbudowany jest ze standardowych komponentów, które można łatwo przystosować do konkretnej fermy.
 
Zestaw do chłodzenia wysokociśnieniowego SKOV składa się z:
 
  • Zespołu pomp z filtrami
Pompa jest podstawą efektywnej instalacji do chłodzenia. Pompa wykonana jest w całości, patrz rysunek, w 3 wielkościach (od 5 do 22 litrów na minutę) i jest przygotowana do podłączenia napięcia i wody.Wydajne filtry zapewniają niezawodną instalację o długim okresie użytkowania. Ponadto pompę można wyposażyć w dodatkowy filtr fosforanowy dla optymalnej redukcji wapna i minerałów w wodzie.
  • Systemu rur z dyszami
Stosuje się jedynie nierdzewne, odporne na kwasy rury i złącza o dużej wytrzymałości i długim okresie użytkowania. Otwory na dysze można wykonać za pomocą specjalnych szczypiec po zamontowaniu rur. Dysze w opatentowanych obsadach dysz FlexClamp mogą być także zamontowane gdziekolwiek, co daje możliwość ich optymalnego umieszczenia nad wlotem powietrza. Rury mogą być ewentualnie dostarczone z wbudowanymi otworami na dysze.
  • Dysze
Opatentowane dysze wyposażone są w filtr przy każdym wylocie dyszy, co redukuje ryzyko wapnienia. Ponadto wyloty dysz mogą być wyposażone w powłokę przeciw wapniową, która zmniejsza późniejsze problemy związane z usuwaniem wapna z wylotu dyszy. Wszystkie dysze montowane są z zaworem przeciw kapaniu.
 
  • Automatyka
Regulacja systemu chłodzenia może być ustawiana ręcznie lub automatycznie z komputera klimatyzatora fermy.
 
 
Zestaw wysokociśnieniowy wyposażony jest w więcej funkcji niż chłodzenie powietrza fermy:
 
  • Nawilżanie
Zestaw wysokociśnieniowy może być wykorzystywany do nawilżania fermy. Wilgotność jest często niska, gdy fermę obsadza
się nowym miotem kurcząt. Po trzech pierwszych tygodniach często pojawią się podobne problemy z kurzem. Prawidłowe nawilżenie może rozwiązać takie problemy z pożytkiem dla zwierząt i ludzi.
 
  • Moczenie
Pomiędzy wymianą miotów można wykorzystywać zestaw wysokociśnieniowy do mycia fermy. Przy wyłączonej wentylacji
gęsta mgła cząsteczek wody szybko rozmiękczy brud na różnych powierzchniach. Wówczas czyszczenia staje się szybsze i łatwiejsze.
 
  • Dezynfekcja
Istnieje także możliwość wykorzystania instalacji do dezynfekcji fermy. Przy wykorzystaniu instalacji do dezynfekcji istnieje możliwość uzyskania lepszego wyniku z niższą liczbą żywych niż przy zastosowaniu tylko myjki wysokociśnieniowej.
 
Więcej informacji w ULOTCE
Avena Tadeusz Awiżeń
Klewki 13A, 10-687 Olsztyn, Gmina Purda NIP: 739-100-53-46
Kontakt biuro

Copyright @ 2022 Avena. Wszystkie prawa zastrzeżone.​ Projekt i realizacja: artneo.pl