Systemy schładzania Skov do kurników

System schładzania do kurników jest bardzo elastyczny, ponieważ składa się ze standardowych komponentów, które można łatwo przystosować do konkretnej fermy. W projektowaniu instalacji wzięto pod uwagę szereg właściwości technicznych, które zapewniają:

  • bezproblemowe utrzymanie urządzeń w czystości;
  • bezpieczeństwo ptaków i utrzymanie ich w dobrej kondycji;
  • wspomaganie maksymalizacji efektów hodowli.


Istotną zaletą urządzeń systemu schładzania Skov jest możliwość ich podłączenia do komputera systemu sterowania do kurnika. Umożliwia to automatyczne kierowanie sprzętem bez zaburzeń w równowadze wszystkich parametrów powietrza w kurniku. Skuteczne chłodzenie poprawia dobrostan drobiu zwłaszcza w okresie letnim.

svg%3E

Jak działa system do schładzania kurników?

Chłodzenie wysokociśnieniowe na fermach drobiu odbywa się z wykorzystaniem dysz emitujących do powietrza cząstki wody. Ich odparowywanie w podgrzanym powietrzu powoduje jego ochłodzenie. Prawidłowo przeprowadzony proces stwarza możliwość zmniejszenia temperatury o 2-10°C. Systemy schładzania SKOV do kurników pozwalają na przeprowadzenie takiej zmiany bez negatywnego wpływu na wilgotność powietrza. Posiadają dodatkowe funkcje, takie jak: nawilżanie, moczenie i dezynfekcja. Dysze Skov są wyposażone w filtry, które minimalizują ryzyko wapnienia oraz zawór zapobiegający kapaniu.

 
Zestaw do chłodzenia wysokociśnieniowego SKOV składa się z:
 
  • Zespołu pomp z filtrami
Pompa jest podstawą efektywnej instalacji do chłodzenia. Pompa wykonana jest w całości, patrz rysunek, w 3 wielkościach (od 5 do 22 litrów na minutę) i jest przygotowana do podłączenia napięcia i wody.Wydajne filtry zapewniają niezawodną instalację o długim okresie użytkowania. Ponadto pompę można wyposażyć w dodatkowy filtr fosforanowy dla optymalnej redukcji wapna i minerałów w wodzie.
svg%3E
  • Systemu rur z dyszami
Stosuje się jedynie nierdzewne, odporne na kwasy rury i złącza o dużej wytrzymałości i długim okresie użytkowania. Otwory na dysze można wykonać za pomocą specjalnych szczypiec po zamontowaniu rur. Dysze w opatentowanych obsadach dysz FlexClamp mogą być także zamontowane gdziekolwiek, co daje możliwość ich optymalnego umieszczenia nad wlotem powietrza. Rury mogą być ewentualnie dostarczone z wbudowanymi otworami na dysze.
svg%3E
  • Dysze
Opatentowane dysze wyposażone są w filtr przy każdym wylocie dyszy, co redukuje ryzyko wapnienia. Ponadto wyloty dysz mogą być wyposażone w powłokę przeciw wapniową, która zmniejsza późniejsze problemy związane z usuwaniem wapna z wylotu dyszy. Wszystkie dysze montowane są z zaworem przeciw kapaniu.
 
  • Automatyka
Regulacja systemu chłodzenia może być ustawiana ręcznie lub automatycznie z komputera klimatyzatora fermy.
 
 
Zestaw wysokociśnieniowy wyposażony jest w więcej funkcji niż chłodzenie powietrza fermy:
 
  • Nawilżanie
Zestaw wysokociśnieniowy może być wykorzystywany do nawilżania fermy. Wilgotność jest często niska, gdy fermę obsadza
się nowym miotem kurcząt. Po trzech pierwszych tygodniach często pojawią się podobne problemy z kurzem. Prawidłowe nawilżenie może rozwiązać takie problemy z pożytkiem dla zwierząt i ludzi.
 
  • Moczenie
Pomiędzy wymianą miotów można wykorzystywać zestaw wysokociśnieniowy do mycia fermy. Przy wyłączonej wentylacji
gęsta mgła cząsteczek wody szybko rozmiękczy brud na różnych powierzchniach. Wówczas czyszczenia staje się szybsze i łatwiejsze.
 
  • Dezynfekcja
Istnieje także możliwość wykorzystania instalacji do dezynfekcji fermy. Przy wykorzystaniu instalacji do dezynfekcji istnieje możliwość uzyskania lepszego wyniku z niższą liczbą żywych niż przy zastosowaniu tylko myjki wysokociśnieniowej.
 
Więcej informacji w ULOTCE
Avena Tadeusz Awiżeń
Klewki 13A, 10-687 Olsztyn, Gmina Purda NIP: 739-100-53-46
Kontakt biuro

Copyright @ 2022 Avena. Wszystkie prawa zastrzeżone.​ Projekt i realizacja: artneo.pl