Wentylatory do kurników

W hodowlach konieczne jest zadbanie o odpowiednie warunki środowiskowe, które pozwalają na zachowanie właściwego zdrowia ptaków. W tym celu wykorzystuje się m.in. wentylatory do kurników. To specjalne urządzenia pozwalające na wywiewanie zużytego powietrza i zastępowanie go nowym. W naszym asortymencie znajdą Państwo wentylatory inwentarskie, które zapewniają:

  • niskie zużycie energii,
  • niski poziom hałasu,
  • możliwość łatwego utrzymania w czystości,
  • prostą regulację obrotów,
  • wysoką wydajność.

Wentylatory do kurników mają dość prostą konstrukcję. Pozwala to na ich łatwe zachowanie w czystości. W ten sposób można zapobiegać nawiewaniu do wnętrza pomieszczenia zabrudzeń, które znajdowały się w zużytym powietrzu. W nowoczesnych modelach stosuje się też specjalne uszczelnienia, które zapobiegają konstrukcję przed dostawaniem się wilgoci. Wentylatory inwentarskie mogą więc zachować odpowiedni stan na długi czas, nawet w przypadku dużych hodowli.

Wentylatory usuwają z powietrza amoniak, parę wodną, dwutlenek węgla, siarkowodór i inne substancje wytwarzane przez zwierzęta hodowlane. Pozwalają one na zachowanie właściwego mikroklimatu w danej przestrzeni. Wpływa to bezpośrednio na zdrowie ptaków i wydajność produkcji.

Wentylator to jeden z wielu elementów odpowiedzialnych za zachowanie właściwych warunków w hodowli. Oprócz niego wykorzystuje się też specjalne oświetlenie do kurnika i ogrzewanie. Ma to ogromne znaczenie przede wszystkim w przypadku młodych osobników, które potrzebują odpowiedniego mikroklimatu do prawidłowego rozwoju. W naszej ofercie znajdą Państwo wszystkie produkty niezbędne do wyposażenia hodowli ptaków.

Avena Tadeusz Awiżeń
Klewki 13A, 10-687 Olsztyn, Gmina Purda NIP: 739-100-53-46
Kontakt biuro

Copyright @ 2022 Avena. Wszystkie prawa zastrzeżone.​ Projekt i realizacja: artneo.pl