Poidła kropelkowe dla drobiu

Poidła kropelkowe dla drobiu to systemy, które mają za zadanie zapewnić ptakom dostęp do świeżej wody przez całą dobę. Wykonuje się je w taki sposób, by były odporne na uszkodzenia mechaniczne, a jednocześnie pozwalały na łatwe utrzymanie w czystości. Higiena takich elementów wpływa bowiem bezpośrednio na zdrowie ptaków i zapobiega infekcjom, które mogą zakazić całe stado.

Poidła kropelkowe dla drobiu to produkty niezwykle funkcjonalne. Pozwalają one na zastosowanie zarówno w przypadku chowu ściółkowego, jak i klatkowego. Są chętnie wybierane także w bardzo małych hodowlach. Pozwalają na zapewnienie stałego dostępu do wody. Jednocześnie zabezpieczają ciecz przed zabrudzeniem. Jeśli do wody dostanie się brud, może on spowodować jej zatrucie.

Niektóre poidła kropelkowe dla drobiu są konstruowane w taki sposób, by woda z nich ściekająca nie spadała bezpośrednio na ziemię. Wyposaża się je bowiem w specjalne miseczki okapowe. Pozwala to na uchronienie ściółki wokół poideł przed gniciem. Pod linią pojenia można zamontować również antygrzędy, które zapobiegają siadaniu ptaków w miejscu pojenia. Konstrukcje tego typu można łatwo modyfikować, dodając do nich dodatkowe elementy. Pozwala to na dopasowanie danego systemu do wielkości hodowli i jej typu. To alternatywa dla linii pojenia dla drobiu stosowanych w dużych gospodarstwach.

Poidła kropelkowe dla drobiu sprawdzają się doskonale zarówno w przypadku hodowli kur, jak i indyków, przepiórek, bażantów, kaczek, gęsi i wielu innych ptaków. Pomagamy naszym klientom dopasować odpowiedni wariant m.in. do gatunku zwierząt.

Avena Tadeusz Awiżeń
Klewki 13A, 10-687 Olsztyn, Gmina Purda NIP: 739-100-53-46
Kontakt biuro

Copyright @ 2022 Avena. Wszystkie prawa zastrzeżone.​ Projekt i realizacja: artneo.pl