kurczak pijący wodę

Jak montowane są systemy pojenia?

W dużych hodowlach zwierząt konieczne jest zastosowanie zautomatyzowanych rozwiązań, które pozwalają na zachowanie zdrowia stada. Wśród nich można wyróżnić m.in. instalację odpowiedzialną za dozowanie wody. Jak montuje się taki system w profesjonalnych hodowlach ptaków? Co wchodzi w jego skład i jak dopasować odpowiedni typ instalacji do danego budynku?

Z czego składa się system pojenia dla ptaków?

System pojenia dla ptaków składa się z wielu elementów, które pozwalają na zapewnienie sprawnego działania całej instalacji. Wśród nich można wyróżnić takie części, jak:

  • węże i rury doprowadzające wodę,
  • zasobniki, jeśli system nie ma bezpośredniego połączenia z siecią wodociągów,
  • poidła kubeczkowe lub smoczkowe,
  • łączniki,
  • reduktory ciśnienia,
  • filtry zatrzymujące zanieczyszczenia,
  • zakończenie odpowietrzające.

Każda instalacja różni się od pozostałych. Takie systemy tworzy się bowiem według indywidualnie przygotowanego projektu, bazując na wielkości i rozkładzie budynku oraz wielkości stada. Z tego powodu przed rozpoczęciem prac w terenie konieczne jest przygotowanie kompleksowej dokumentacji. Zajmują się tym profesjonalne firmy odpowiedzialne za realizację automatycznych systemów w hodowlach ptaków.

Jak montuje się systemy pojenia?

Systemy pojenia ptaków muszą być zamontowane przez specjalistów. W trakcie łączenia poszczególnych węży i rur wykorzystuje się specjalne złączki. Czasem zdarza się, że niektóre elementy trzeba podwiesić pod sufitem. W tym celu wykorzystuje się krążki linowe oraz windy. Często przy montażu rozbudowanych systemów pracuje nawet kilka osób. W ten sposób możliwe jest zakończenie prac znacznie szybciej, zapewniając błyskawiczny dostęp do sprawnie działającego systemu.

Projektowaniem i montażem systemów pojenia dla ptaków zajmują się profesjonalne firmy. Dopasowują one odpowiednie elementy całej konstrukcji do budżetu klienta oraz specyfiki konkretnego budynku. Stworzone w ten sposób systemy często są objęte gwarancją, co zapewnia ich sprawne działanie przez co najmniej kilka kolejnych lat.

Więcej aktualności

Leave a CommentYour email address will not be published.