Systemy pojenia Lubing dla drobiu

Automatyczne poidła są dużym ułatwieniem w wypełnianiu obowiązków na fermie. Oszczędzają czas hodowcy oraz pozytywnie wpływają na komfort jego pracy. Z kolei zwierzęta mają zapewniony stały i swobodny dostęp do świeżej wody pitnej. Regularne nawadnianie ptaków zapewnia utrzymanie ich w dobrej kondycji, dlatego systemy pojenia dla drobiu marki LUBING w prosty i praktyczny sposób pomagają osiągnąć wysokie wyniki produkcji.

 

Cechy profesjonalnych poideł dla drobiu

Nowoczesne poidła dla drobiu charakteryzują się lekką i stabilną konstrukcją. Są pozbawione ostrych krawędzi, aby nie zagrażać bezpieczeństwu ptaków. Wykonanie z solidnego tworzywa sztucznego zapewnia trwałość, odporność na środki chemiczne oraz łatwość czyszczenia. Poidła posiadają odpowiednio dobrane do potrzeb zwierząt smoczki, rurki lub miski. W zależności od modelu i producenta:

  • mogą zapewniać cyrkulację wody;
  • posiadają wzmocnione uszczelnienie;
  • współpracują z windami do łatwego podciągania linii pojenia.


Większość z nich została wykonana przy zastosowaniu specjalnych mechanizmów zapobiegających osadzaniu się nadmiernej ilości brudu lub rozpryskiwaniu wody. Profesjonalne systemy pojenia wyprodukowane zostały z myślą o wszystkich gatunkach drobiu – są dostosowane do kur, kaczek, gęsi, indyków, a także bażantów. Sprawdzają się zarówno w hodowli ściółkowej, jak i klatkowej.

 

lubing 1

Wyposażając budynki inwentarskie dla drobiu w system pojenia wykorzystujemy produkty lidera w tej branży – niemieckiego producenta LUBING. Oferowany asortyment jest niezawodny i wydajny, a do tego w pełni zautomatyzowany.

Innowacyjność oraz uniwersalność produktów firmy LUBING sprawia, że są one doceniane przez producentów drobiu na całym świecie.

Linie pojenia LUBING mogą być wykorzystywane zarówno w systemach pojenia brojlerów, niosek czy indyków, przy czym w przypadku tych ostatnich jest on bardziej wydajny dzięki wykorzystaniu specjalnych smoczków, rur czy misek o innym kształcie.

Do montażu systemu pojenia wykorzystujemy między innymi następujące elementy:

1. Gałązkę wodną wraz z reduktorem ciśnienia LUBING

przylacze_wody_typ_4260_lubing

2. Linię pojenia LUBING:

legetiere
lubing_system_pojenia_l
Avena Tadeusz Awiżeń
Klewki 13A, 10-687 Olsztyn, Gmina Purda NIP: 739-100-53-46
Kontakt biuro

Copyright @ 2020 Avena. Wszystkie prawa zastrzeżone.​ Projekt i realizacja: artneo.pl