poidło dla drobiu

Dodatkowe możliwości poideł dla drobiu

Odpowiednie nawodnienie to obok prawidłowego żywienia, warunków środowiskowych i mikroklimatu w pomieszczeniach istotny czynnik zdrowia ptaków i wysokiej nieśności kur. Zwierzęta powinny mieć stały dostęp do czystej, świeżej wody, dlatego też niezbędne jest zastosowanie odpowiednio dobranych poideł dla drobiu. Obecnie poidła wzbogacone są o dodatkowe usprawnienia. Jakie? Dowiesz się, czytając dalszą część naszego wpisu.

Profesjonalne poidła dla drobiu

Profesjonalne poidła dla drobiu muszą spełniać wiele wymagań. Przede wszystkim mają zapewniać zwierzętom łatwy dostęp do czystej wody. To jednak nie wszystko. Ich konstrukcja musi umożliwiać łatwe i szybkie czyszczenie i dezynfekowanie. Muszą być pozbawione ostrych krawędzi, aby nie zagrażać bezpieczeństwu ptaków. Istotne jest, by były wykonane z solidnego tworzywa sztucznego, wykazującego odporność na środki chemiczne i trwałość.

Poidła dla drobiu mogą być wyposażone w odpowiednio dobrane do potrzeb zwierząt smoczki, rurki lub miski. Doceniane są też inne udogodnienia jak np. cyrkulacja wody, wzmocnione uszczelnienie czy współpraca z windami do łatwego podciągania linii pojenia. Oprócz tego przy poidle mogą pojawiać się zbiorniki na leki czy suplementy rozpuszczalne w wodzie.

Automatyczne systemy pojenia kur

Automatyczne poidła dla kur zyskują sobie coraz większe uznanie hodowców. Są dużym ułatwieniem szczególnie na dużych fermach, ponieważ oszczędzają czas i pozytywnie wpływają na komfort codziennej pracy, a zwierzęta mają zapewniony stały, swobodny dostęp do świeżej wody. Jest to wręcz konieczność w przypadku hodowli o intensywnym chowie. Dostępne profesjonalne systemy pojenia drobiu zostały zaprojektowane z myślą o różnych gatunkach, w tym nie tylko kurach, ale i indykach, kaczkach, gęsiach, a nawet bażantach.

Więcej aktualności

Leave a CommentYour email address will not be published.