kurnik z kurami

Zalety i wady systemów schładzania kurników

Systemy schładzania kurników zapewniają efektywne chłodzenie, pozwalające na utrzymanie w pomieszczeniach optymalnych temperatur. Wpływają też na utrzymanie odpowiedniej wilgotności powietrza. Aby jednak to rozwiązanie przyniosło oczekiwane korzyści, musi zostać prawidłowo zaprojektowane.

Jakie są korzyści wynikające ze stosowania systemów schładzania kurników?

Odpowiednio zaprojektowany system schładzania kurników ma bezpośredni wpływ na kondycję drobiu. Dostępny w naszej ofercie system Skov to rozwiązanie, które sprawdzi się w różnych hodowlach ze względu na swoje liczne zalety. Jest to rozwiązanie elastyczne, które składa się ze standardowych komponentów. Dzięki temu można je wdrożyć i przystosować do potrzeb różnych hodowców. Bardzo dużą zaletą są jego właściwości techniczne, które zapewniają bezproblemowe utrzymanie urządzeń w czystości. Ten system skutecznie wpływa na bezpieczeństwo ptaków i sprzyja w utrzymaniu ich w dobrej kondycji. Oprócz tego skutecznie wspomaga maksymalizację efektów hodowli. Skuteczne chłodzenie jest szczególnie ważne w okresie letnim.

Kolejną docenianą zaletą systemu schładzania Skov jest możliwość automatycznego kierowania sprzętem dzięki przyłożeniu do komputera. W ten sposób można z łatwością utrzymać w równowadze wszystkie parametry powietrza w kurniku.

Jakie są wady systemów schładzania do kurników?

Odpowiednio zaprojektowany i wdrożony system schładzania to szereg istotnych korzyści zarówno dla hodowców, jak i dla drobiu. Ewentualne mankamenty mogą wynikać z błędnych decyzji na etapie realizacji. Dlatego też bardzo ważne jest, aby zadbać o równomierne chłodzenie i skuteczną eliminację nadmiernej wilgoci. System powinien być nie tylko wydajny, ale i łatwy w regularnej obsłudze dla użytkowników.

Więcej aktualności

Leave a CommentYour email address will not be published.