ferma

Jakie zastosowanie mają w kurnikach komputery Skov?

Wraz z biegiem czasu wiele branż bardzo szybko rozwija się, wprowadzając innowacje i pilotażowe systemy. Nie inaczej jest w przemyśle rolniczym. Coraz więcej producentów wyposaża się w nowoczesne systemy i urządzenia, dzięki czemu część z wykonywanych prac została zautomatyzowana. Wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań do rolnictwa pozwala na znaczną oszczędność czasu, pieniędzy oraz energii. Jednym z urządzeń, które znacząco poprawiły komfort właścicieli ferm i kurników, jest komputer Skov.

Czym są komputery Skov i do czego służą?

Komputery Skov mają ogromny wpływ na osiągane przez hodowców rezultaty. Za pomocą tego systemu sterowania do kurników możliwe jest kontrolowanie klimatu oraz parametrów panujących w danym budynku. Bardzo ważny jest fakt, że komputery Skov są bardzo zaawansowane technologicznie, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie ich działania do konkretnego kurnika czy też preferencji hodowcy. Sprzęt ten jest bardzo intuicyjny w obsłudze, nie ma potrzeby wprowadzania skomplikowanych kombinacji w celu uruchomienia którejkolwiek z funkcji.

Za pomocą komputerów Skov możliwe jest kontrolowanie produkcji lub mikroklimatu panującego na danej fermie. W zależności od modelu komputer może obsługiwać jedną lub obydwie wymienione funkcje. To, który model będzie najlepszy, zależy przede wszystkim od wielkości produkcji. Co ważne, komputery Skov są zaprojektowane w systemie modułowym, co pozwala na jeszcze lepsze dopasowanie go do konkretnych potrzeb.

Dlaczego warto zdecydować się na zamontowanie systemu sterowania do kurników?

Hodowca decydujący się na zamontowanie komputerów Skov na swojej fermie ma zagwarantowane zachowywanie jednolitych i optymalnych warunków dla wszystkich zwierząt. Dzięki bieżącej kontroli wszystkich parametrów urządzenie to jest w stanie zasygnalizować problem, zanim jeszcze zdążył się pojawić. Dzięki temu można szybko wprowadzić odpowiednie działania i uniknąć problemów produkcyjnych.

Komputer Skov czuwa nad zapewnieniem ptakom odpowiedniej podaży wody oraz paszy, dzięki czemu ich potencjał wzrostowy jest w pełni wykorzystywany. Ważną funkcją jest również gromadzenie i aktualizowanie danych, dzięki czemu hodowca może podejmować decyzje zgodne z zapotrzebowaniem. Dzięki monitorowaniu wszystkich parametrów przez komputer możliwe jest mniejsze marnotrawstwo energii.

Więcej aktualności