kurczak pijący wodę z poidełka

Jak rozpoznać profesjonalne poidło dla drobiu?

Poidła dla drobiu to ważny element wyposażenia każdej hodowli. Ich przeznaczenie jest względnie proste, czyli pojenie ptaków, jednak lista warunków, jakie powinny być przy tym spełnione, jest znacznie dłuższa. Przed profesjonalnym poidłami stawia się wiele warunków, które powinny one spełnić. Co jest w tym przypadku najważniejsze?

Najważniejsze cechy poideł dla drobiu

Podstawę stanowi oczywiście łatwy i swobodny dostęp do świeżej, czystej wody. Poidła muszą być przystępne dla zwierząt, zapewniając im łatwy pobór wody, dlatego też muszą być wyposażone w odpowiednio dobrane do potrzeb ptaków smoczki, rurki lub miski.

Oprócz tego istotną cechą jest łatwość czyszczenia i dezynfekcji, aby można było utrzymywać odpowiedni poziom higieny. Znaczenie ma też wydajność, która pozwala na skuteczne napojenie wszystkich ptaków, nawet w przypadku stada o dużej liczebności. Każda przerwa w dostawie wody może mieć negatywny wpływ na stan zdrowia zwierząt, dlatego też trzeba wybierać najlepsze z dostępnych możliwości.

Udogodnienia w profesjonalnych poidłach dla drobiu

Powyżej opisane zostały podstawowe cechy, jakimi muszą wyróżniać się profesjonalne poidła dla drobiu. Warto jednak zwrócić uwagę na dodatkowe udogodnienia, które okazują się bardzo przydatne w hodowlach. Mowa tutaj przede wszystkim o automatycznych systemach, które podnoszą komfort codziennej pracy na fermie. W zależności od modelu mogą zapewniać takie funkcjonalności jak np. cyrkulacja wody, wzmocnione uszczelnienia czy możliwość współpracy z windami do łatwego podciągania linii pojenia.

Nasza firma zapewnia hodowcom drobiu nowoczesne systemy pojenia marki i LUBING, które w prosty i praktyczny sposób pomagają osiągnąć wysokie wyniki produkcji. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą profesjonalnych poideł dla drobiu.

Więcej aktualności

Leave a CommentYour email address will not be published.