silosy paszowe

Zalety silosów Chore Time

Pasza dla zwierząt wymaga przechowywania w odpowiednich warunkach. W większych gospodarstwach oraz firmach zajmujących się produkcją żywności powszechnie stosuje się silosy. Obecnie na rynku znaleźć można m.in. konstrukcje Chore Time. Czym cechują się takie silosy i dlaczego warto na nie postawić? Poznaj najważniejsze zalety silosów Chore Time.

Systemy ochronne w silosach Chore Time

Silosy Chore Time są wyposażone w specjalną osłonę przeciwdeszczową HYDROSHIELD®. W ten sposób pasza jest zabezpieczona przed działaniem wilgoci. Ochronie sprzyja także dach nachylony pod kątem 30 stopni. Istnieje opcja wymienienia tego elementu na dach nachylony pod kątem 40 stopni, ze specjalnym włazem ACCESS PLUS®.

Do zakupionych silosów można dobrać także dodatkowe opcje, jak system zdalnego sterowania otwieraniem. Pozwala on na zachowanie bezpieczeństwa biologicznego pasz. Właz ACCESS PLUS® po wyjęciu kilku śrub zapewnia także dostęp do wnętrza silosu. Pozwala to na wyczyszczenie konstrukcji przed uzupełnieniem jej nowym nakładem paszy dla kolejnego stada. Wszystko to wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo zwierząt korzystających ze składowanego pożywienia.

Udogodnienia w silosach Chore Time

Silosy Chore Time wyposażono także w szereg udogodnień. Wśród nich warto wyróżnić:

  • pneumatyczny system napełniania,
  • płytę regulującą przepływ surowca SHAKER-PLATE®,
  • drabinę z poręczami,
  • drzwiczki zabezpieczające dostęp do drabiny,
  • systemy ważenia,
  • systemy monitorowania parametrów paszy,
  • prowadnicę ślizgową leja wyładowczego.

Wszystkie silosy Chore Time powstają z wykorzystaniem wytrzymałych materiałów. To przede wszystkim stal, odporna na działanie czynników atmosferycznych. Drabiny i pozostałe elementy usprawniające zarządzanie silosem stabilnie przymocowano do ścian bocznych i dachu, a także pokryto je antypoślizgową powłoką. Do przygotowania korpusu użyto natomiast falistą blachę ze stali galwanizowanej.

Więcej aktualności

Leave a CommentYour email address will not be published.