kurczaki w kurniku

Jak prawidłowo dobrać wentylator do kurnika?

Aby zapewnić ptakom odpowiednią temperaturę oraz wilgotność powietrza, niezbędne jest wybranie odpowiedniego wentylatora do kurnika. Warto zwrócić uwagę m.in. na wielkość kurnika, rodzaj wentylatora, jego moc oraz natężenie przepływu powietrza. Co jeszcze warto wziąć pod uwagę i dlaczego właśnie te kwestie są istotne?

Podczas wyboru zwróć uwagę na wielkość kurnika i rodzaj wentylatora

Wielkość kurnika jest kluczowa przy wyborze wentylatora. Dlaczego? Gdyż właśnie to, jak bardzo potrzebna jest cyrkulacja powietrza oraz jak mocny wentylator powinien być użyty, zależy od wielkości kurnika. Warto również rozważyć rodzaj wentylatora – do hodowli zwierząt zwykle zaleca się stosowanie wentylatorów, które zapewniają odpowiednią ilość cyrkulacji powietrza i są łatwe w instalacji. Należą do nich wentylatory inwentarskie, których prosta konstrukcja pozwala zachować je w czystości, nawet w przypadku dużych hodowli.

Dlaczego idealnie sprawdzą się wentylatory inwentarskie?

Wentylatory inwentarskie są trwałe, energooszczędne i posiadają regulowane ustawienia prędkości, które można dostosować do potrzeb kurnika. Przy wyborze wentylatora należy również zwrócić uwagę na jego moc – powinna wynosić co najmniej 0,5 kW na 10 m³/h przepływu powietrza, aby zapewnić wystarczającą cyrkulację powietrza oraz utrzymać optymalną temperaturę i wilgotność dla mieszkających w nim ptaków.

Jak właściwie działa wentylator w kurniku?

Wentylator kurnika działa poprzez zasysanie powietrza z zewnątrz i przepychanie go przez kurnik, co pomaga w utrzymaniu optymalnej temperatury i wilgotności wewnątrz. Inwestycja w dobrej jakości wentylator do kurnika może pomóc w zapewnieniu ptakom zdrowia i komfortu przez cały cykl życia, a także w oszczędzaniu kosztów energii poprzez efektywny przepływ powietrza.

Więcej aktualności

Leave a CommentYour email address will not be published.