automatyczne naczynia do karmienia drobiu

Jak podnieść efektywność transportu paszy?

W dużych hodowlach zwierząt konieczne jest zastosowanie skomplikowanych systemów, które pozwalają na usprawnienie dostarczania pożywienia poszczególnym osobnikom. W takich miejscach najczęściej pojawiają się automatyczne instalacje dozujące pasze. Jak poprawić efektywność transportu pożywienia w dużych hodowlach? Co sprawdzi się najlepiej w takich miejscach?

Automatyczne sposobu transportowania paszy

W dużych gospodarstwach nie ma możliwości szybkiego i sprawnego dozowania pożywienia ręcznie. W takich miejscach stosuje się więc automatyczne systemy, które pozwalają na podawanie paszy osobnikom w odpowiednich ilościach. To paszociągi oraz karmidła automatyczne. Znajdują one swoje zastosowanie zarówno w przypadku hodowli drobiu, jak i trzody chlewnej czy bydła.

Automatyczne systemy wyręczają pracowników z konieczności samodzielnego dozowania pożywienia zwierzętom. W dużych hodowlach pozwala to na zaoszczędzenie nawet kilku godzin każdego dnia, co okazuje się niezwykle korzystnym rozwiązaniem.

Nowoczesne paszociągi

We współczesnych hodowlach stawia się na nowoczesne rozwiązania, które cechują się wysoką wydajnością. Z tego powodu paszociągi zwykle łączy się z silosami. Mogą one pobierać pokarm w pełni automatycznie, bez udziału pracowników. Co więcej, do takich instalacji można dołączyć również drobne dodatki, zwiększające efektywność i wygodę pracy. Mowa tu o następujących elementach:

  • rury paszowe ze spiralami,
  • szafki sterujące,
  • jednostki kontrolne.

W każdym gospodarstwie system automatycznego żywienia zwierząt może wyglądać zupełnie inaczej. Wszystko zależy przede wszystkim od hodowanego gatunku oraz wielkości stada. Z tego powodu takie systemy montują specjalistyczne firmy, które najpierw przygotowują dokładny projekt. Instalacja powinna być dopasowana do parametrów hodowli, by możliwe było uzyskanie jak najwyższej efektywności jej działania.

Więcej aktualności

Leave a CommentYour email address will not be published.