ferma drobiu

5 cech profesjonalnego karmidła dla brojlerów

Karmidła dla brojlerów pozwalają na dostarczenie ptakom odpowiedniej ilości pożywienia. Wpływają bezpośrednio na jakość rozwoju ptaków, a co za tym idzie – uzyskiwane mięso. Na rynku znaleźć można wiele modeli karmideł do hodowli brojlerów. Czym cechują się profesjonalne urządzenia tego typu? Jak wybrać odpowiedni model, który zapewni wysoką wydajność hodowli ptaków?

Łatwy dostęp do paszy

Karmidła dla brojlerów muszą zapewniać łatwy dostęp do paszy. Kluczowe jest więc dopasowanie wysokości urządzenia do gatunku i wieku ptaków. W przypadku jakościowych karmideł z jednego egzemplarza może korzystać nawet kilka ptaków jednocześnie.

Higiena pożywienia

Profesjonalne karmidło dla brojlerów musi pozwalać także na zachowanie higieny jedzenia znajdującego się w zbiorniku. Ważne, by nie miały do niego dostępu gryzonie i insekty. Jakościowe karmidła chronią ziarno także przed zabrudzeniami i wilgocią. Pozwala to na uniknięcie gnicia paszy, a co za tym idzie – zmniejszenie wydatków w danej hodowli.

Duża pojemność

W dużych hodowlach, w których żyje wiele ptaków, warto postawić na większe karmidła. Pozwalają one na przechowywanie nawet kilku kilogramów pożywienia w zapasie, dzięki czemu nie trzeba regularnie ich uzupełniać. Zmniejsza to nakład pracy ludzkiej w gospodarstwie i zapewnia stały dostęp do paszy.

Wytrzymałe karmidło

Karmidła dla brojlerów są narażone na niszczące działanie ptaków, które dziobią elementy konstrukcji. Z tego powodu takie produkty wykonuje się z trwałych tworzyw sztucznych, bezpiecznych dla zwierząt oraz odpornych na warunki panujące w hodowlach. Takie urządzenia można zastosować nawet na wybiegach na świeżym powietrzu. Są one wytrzymałe także na zmienne temperatury i promieniowanie UV.

Wydajność i łatwość obsługi

Wszystkie urządzenia wykorzystywane w profesjonalnych hodowlach muszą umożliwiać łatwą obsługę. Parametr ten wpływa bowiem bezpośrednio na wydajność pracy w gospodarstwie i zyski. Na rynku znaleźć można zarówno podstawowe karmidła, jak i te automatyczne, zasilane niewielkimi silnikami.

Więcej aktualności

Leave a CommentYour email address will not be published.