Avena

Profesjonalne wyposażenie budynków inwentarskich

Profesjonalizm

Posiadamy wykwalifikowaną kadrę pracowniczą - dzięki niej możemy świadczyć usługi niemal z każdej dziedziny począwszy od budowy budynku, instalacji elektrycznych, kończąc na usługach serwisowych i doradczych. Przekonaj się, że warto nam zaufać.

Nowoczesność

Nasza firma stosuje najnowsze technologie znane i doceniane na całym swiecie. Dzięki nim jesteśmy liderem na polskim rynku w branży budynków inwentarskich. Posiadamy doskonałe wyposażenie nawet dla najbardziej wybrednego klienta.

Solidność

Kilkadziesiąt wykonanych w pełni zleceń w całej Polsce może świadczyć, że jesteśmy liderem w swojej kategorii. Udzielamy gwarancji na nasze usługi oraz serwisujemy wykonane dzieła. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie przygotowując solidną ofertę.

Chłodzenie wysokociśnieniowe


System chłodzenia wysokociśnieniowego dla ferm drobiu wykorzystuje dysze, poprzez które do powietrza dodawane są cząstki wody w formie mgiełki. Cząstki wody odparowują w podgrzanym powietrzu jednocześnie schładzając je. Poprzez prawidłowe chłodzenie wysokociśnieniowe istnieje możliwość zmniejszenia temperatury na fermie o 2-10ºC. Takie obniżenie temperatury można przeprowadzić unikając negatywnych konsekwencji zwiększenia wilgotności powietrza dla zwierząt i ściółki.

Przy tworzeniu chłodzenia wysokociśnieniowego SKOV dużą wagę położono na jakość i elastyczność. Jakość zapewniona jest przez wykorzystanie komponentów o wysokiej niezawodności i długim okresie użytkowania.
 
System jest bardzo elastyczny, ponieważ zbudowany jest ze standardowych komponentów, które można łatwo przystosować do konkretnej fermy.
 
Zestaw do chłodzenia wysokociśnieniowego SKOV składa się z:
 
Pompa jest podstawą efektywnej instalacji do chłodzenia. Pompa wykonana jest w całości, patrz rysunek, w 3 wielkościach (od 5 do 22 litrów na minutę) i jest przygotowana do podłączenia napięcia i wody.Wydajne filtry zapewniają niezawodną instalację o długim okresie użytkowania. Ponadto pompę można wyposażyć w dodatkowy filtr fosforanowy dla optymalnej redukcji wapna i minerałów w wodzie.
 
Stosuje się jedynie nierdzewne, odporne na kwasy rury i złącza o dużej wytrzymałości i długim okresie użytkowania. Otwory na dysze można wykonać za pomocą specjalnych szczypiec po zamontowaniu rur. Dysze w opatentowanych obsadach dysz FlexClamp mogą być także zamontowane gdziekolwiek, co daje możliwość ich optymalnego umieszczenia nad wlotem powietrza. Rury mogą być ewentualnie dostarczone z wbudowanymi otworami na dysze.
 
Opatentowane dysze wyposażone są w filtr przy każdym wylocie dyszy, co redukuje ryzyko wapnienia. Ponadto wyloty dysz mogą być wyposażone w powłokę przeciw wapniową, która zmniejsza późniejsze problemy związane z usuwaniem wapna z wylotu dyszy. Wszystkie dysze montowane są z zaworem przeciw kapaniu.
 
Regulacja systemu chłodzenia może być ustawiana ręcznie lub automatycznie z komputera klimatyzatora fermy.
 
 
Zestaw wysokociśnieniowy wyposażony jest w więcej funkcji niż chłodzenie powietrza fermy:
 
Zestaw wysokociśnieniowy może być wykorzystywany do nawilżania fermy. Wilgotność jest często niska, gdy fermę obsadza
się nowym miotem kurcząt. Po trzech pierwszych tygodniach często pojawią się podobne problemy z kurzem. Prawidłowe nawilżenie może rozwiązać takie problemy z pożytkiem dla zwierząt i ludzi.
 
Pomiędzy wymianą miotów można wykorzystywać zestaw wysokociśnieniowy do mycia fermy. Przy wyłączonej wentylacji
gęsta mgła cząsteczek wody szybko rozmiękczy brud na różnych powierzchniach. Wówczas czyszczenia staje się szybsze i łatwiejsze.
 
Istnieje także możliwość wykorzystania instalacji do dezynfekcji fermy. Przy wykorzystaniu instalacji do dezynfekcji istnieje możliwość uzyskania lepszego wyniku z niższą liczbą żywych niż przy zastosowaniu tylko myjki wysokociśnieniowej. 
 
Więcej informacji w ULOTCE

Copyright © 2013 AVENA All rights reserved.

             

Projekt i wykonanie: Artneo.pl